Bastter.com

Bastter.com

Podcast sobre educação financeira, saúde e desenvolvimento pessoal.

Husk at besøge podcastens hjemmeside og støtte skaberen: www.bastter.com

Forfatter

Bastter.com

Kategori

Uncategorized

Podcastens hjemmeside

www.bastter.com

Seneste episode

23. okt. 2026

Hvor kan du lytte?

Podcasts i appen Replaio Radio Kommer snart

Podcasts kommer snart til appen. Installer nu, og vær den første til at se en helt ny tilgang til podcasts

Hent den på Google Play Installer gratis Android næsten 10 mio. downloads · 4,8 i bedømmelse iOS snart

Episoder

Bode do Bastter - 14 - Como não ser reativo 27.06.2020

Bode do Bastter - 14 - Como não ser reativo

Bode do Bastter - 13 - Fala de uns filmes aí... 17.06.2020

Bode do Bastter - 13 - Fala de uns filmes aí...

Bode do Bastter - 12 - Crises, guerras e maratona 10.06.2020

Bode do Bastter - 12 - Crises, guerras e maratona

Bode do Bastter - 11 - É tudo Mintira! 08.06.2020

Bode do Bastter - 11 - É tudo Mintira!

Bode do Bastter - 10 - Para de reclamar porra! 03.06.2020

Bode do Bastter - 10 - Para de reclamar porra!

Bode do Bastter - 9 - #VAILAEFAZ! 29.05.2020

Bode do Bastter - 9 - #VAILAEFAZ!

Bode do Bastter - 8 - Alguns livros que eu gostei 25.05.2020

Bode do Bastter - 8 - Alguns livros que eu gostei

Bode do Bastter - 7 - Mais sobre a Filosofia Basttter.com 22.05.2020

Bode do Bastter - 7 - Mais sobre a Filosofia Basttter.com

Bode do Bastter - 6 - Diversos Assuntos 14.05.2020

Bode do Bastter - 6 - Diversos Assuntos

Bode do Bastter - 5 - Liberte-se dos outros e a II Guerra 12.05.2020

Bode do Bastter - 5 - Liberte-se dos outros e a II Guerra

Bode do Bastter - 4 - Normal, Burrão, mudanças e Poker... 07.05.2020

Bode do Bastter - 4 - Normal, Burrão, mudanças e Poker...

Bode do Bastter - 3 - If you build it they will come 04.05.2020

Bode do Bastter - 3 - If you build it they will come

Bode do Bastter - 2 - Para vencer tem de aceitar perdas 30.04.2020

Bode do Bastter - 2 - Para vencer tem de aceitar perdas

Bode do Bastter - 1 - Como superar o medo de errar 29.04.2020

Bode do Bastter - 1 - Como superar o medo de errar

AudioBook - 0 - Pequeno Manual Bastter.com - Revisado 2024 - Introdução 30.03.2020

Pequeno Manual Bastter.com - Revisado 2024 - Introdução

AudioBook - 1 - Pequeno Manual Bastter.com - Revisado 2024 - Apresentação 30.03.2020

Pequeno Manual Bastter.com - Revisado 2024 - Apresentação

AudioBook - 2 - Pequeno Manual Bastter.com - Revisado 2024 - Não existe tranquilidade financeira com dívidas 30.03.2020

Pequeno Manual Bastter.com - Revisado 2024 - Não existe tranquilidade financeira com dívidas

AudioBook - 3 - Pequeno Manual Bastter.com - Revisado 2024 - Reserva de Emergência 30.03.2020

Pequeno Manual Bastter.com - Revisado 2024 - Reserva de Emergência

AudioBook - 4 - Pequeno Manual Bastter.com - Revisado 2024 - Renda Fixa 30.03.2020

Pequeno Manual Bastter.com - Revisado 2024 - Renda Fixa

AudioBook - 5 - Pequeno Manual Bastter.com - Revisado 2024 - Ações 30.03.2020

Pequeno Manual Bastter.com - Revisado 2024 - Ações

AudioBook - 6 - Pequeno Manual Bastter.com - Revisado 2024 - Fundos de Investimentos em Imóveis (FIIs) 30.03.2020

Pequeno Manual Bastter.com - Revisado 2024 - Fundos de Investimentos em Imóveis (FIIs)

AudioBook - 7 - Pequeno Manual Bastter.com - Revisado 2024 - Imóveis 30.03.2020

Pequeno Manual Bastter.com - Revisado 2024 - Imóveis

AudioBook - 8 - Pequeno Manual Bastter.com - Revisado 2024 - Investimentos no Exterior 30.03.2020

Pequeno Manual Bastter.com - Revisado 2024 - Investimentos no Exterior

AudioBook - 9 - Pequeno Manual Bastter.com - Revisado 2024 - Reserva de Valor 30.03.2020

Pequeno Manual Bastter.com - Revisado 2024 - Reserva de Valor

AudioBook - 10 - Pequeno Manual Bastter.com - Revisado 2024 - Bastter System 30.03.2020

Pequeno Manual Bastter.com - Revisado 2024 - Bastter System

Lyt til podcasten Bastter.com i Replaio

Radio og podcasts i én app - gratis og uden tilmelding. Installer i dag, og gå ikke glip af lanceringen

Hent den på Google Play

Replaio er ikke podcastudgiver; programmernes navne, coverbilleder og lyd tilhører deres ophavsmænd og distribueres via offentlige RSS-feeds.